Tuzlu kuruyemişler, tatlı kuruyemişler, çiğ kuruyemişler, kuru meyveler

tuzlu kuruyemişler

Tuzlu kuruyemişler genellikle capan çekirdeği, yer fıstığı, kabak çekirdeği, ayçiçeği çekirdeği, fıstığı ve bademden ibarettir. Tuzlu kuruyemişlerin bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de içindeki çekirdek çeşitliliği olabilir. Tuzlu kuruyemişlerdeki çekirdek, tatlarında barındırdıkları çeşitlilik ile çok lezzetli ve hoştur.

tatlı kuruyemişler

Tatlı kuruyemişler için pek çok farklı içerik vardır, ancak bu kuruyemişler genellikle kuru kayısı, kuru dut, kuru üzüm ve badem, ceviz, fıstık, fındıktan gibi diğer besinlerinden oluşan bir karışımıdır. Tatlı kuruyemişlerdeki çeşitli besin içerikliği nedeniyle, her biri vücudun sağlığını ve canlılığını korumak için gerekli olan sayısız özelliği sayabiliriz.

Tatlı kuruyemişlerin önemli özelliklerinden biri, kabuksuz ve tam taneli olmaları, bu da onları yemeyi kolaylaştırıyor. Tatlı kuruyemişlerde kuru kayısının bulunması sindirim sorunları olan kişiler için oldukça faydalıdır. Ayrıca bu değerli kuruyemiş kan kolesterol seviyelerini düşürmede ve kalp sağlığında oldukça etkilidir. Bu kuruyemişlerdeki çeşitli çekirdekleri, zengin vitamin ve protein kaynakları nedeniyle sağlıklı kemikleri korumak, kansızlığı telafi etmek, kan şekerini düşürmek ve kanseri önlemek için gereklidir.

Çiğ Kuruyemişler

Ham kuruyemişler, kavrulmama özelliğinden dolayı tamamen korunur. Kuruyemişleri özellikleri nedeniyle seven orta yaşlı ve yaşlı insanlar için çiğ kuruyemişler en iyi seçenektir.

Kuru meyveler

Kuru meyve, meyvenin içindeki çok miktarda suyun veya bazen tüm suyun uzaklaştırıldığı, ancak meyvenin tadının hala korunduğu ve raf ömrünün arttığı bir meyve şeklidir.

(+90) 530 184 8930
(+90) 212 470 6202
(+90) 212 470 6363
 
Ayazağa Mah.
Azerbeycan Caddesi.
No:99/2 ,Seba Flats S2
Blok Daire Ofis 64.
Vadi Istanbul ,Maslak  
Istanbul – Turkey
 
info@favagro.com