Bitkisel yağlar: Ayçiçek yağı (ham ve rafine), soya fasulyesi yağı, mısır yağı, kanola yağı, hardal tohumu yağı, Keten tohumu yağı.

Yağlı Tohumlar: Ayçiçeği Tohumu, Kolza Tohumu, Kanola, Hardal Tohumu, Keten Tohumu, Susam Tohumu, Nijer Tohumu, Soya Tohumu.

Bitkisel yağlar, yağlı bitkilerden elde edilir. Bu yağlar oda sıcaklığında sıvı haldedir. Bitkisel yağ genellikle kızartma ve yemek pişirmek için kullanılır. Bazen yağ, yiyecekleri depolamak için kullanılır. Yağlar, proteinler ve karbonhidratlarla birlikte diyetin ana bileşenleridir. Vücud için zaruri olan enerji sağlamanın yanı sıra yağ, vücudun yapamadığı yağda çözünen vitaminleri ve yağlı asitlerini sağlar.

Favagro firmasında bitkisel yağ türleri ayçiçeği tohumu, kolza tohumu, papatya, hardal tohumu, keten tohumu, susam, nijer tohumu ve soya fasulyesinden, yağlama ve safsızlıklardan arındırıldıktan sonra cinsine uygun ambalajlarda tedarik edilmektedir.

Favagro olarak, çeşitli bitkisel yağlar üretmenin yanı sıra müşterilerimize kaliteli yağlı tohumlar da sağlıyoruz. Bu tohumları dünyanın her yerindeki kaliteli çiftliklerden temin ediyor, kaliteyi sağladıktan ve uluslararası standartları gözettikten sonra müşterinin istediği yere teslim ediyoruz. Yağlı tohumlar hasat mevsiminde çiftliklerden alınmakta ve Favagro silolarına taşınmaktadır. Bu da müşterilerimizin ihtiyaçlarını her mevsim karşılamamıza yardımcı oluyor.

(+90) 530 184 8930
(+90) 212 470 6202
(+90) 212 470 6363
 
Ayazağa Mah.
Azerbeycan Caddesi.
No:99/2 ,Seba Flats S2
Blok Daire Ofis 64.
Vadi Istanbul ,Maslak  
Istanbul – Turkey
 
info@favagro.com