انواع نخود:

نخود سبز (کامل و تکه تکه شده)، نخود زرد (کامل، پوسته شده و خرد شده)، نخود کابلی، نخود B/90، نخود مخملی، نخود جیمبور، نخود دسی، ماش سبز، ماش سیاه، نخود کبوتر، نخود فرنگی، نخود گاوی.

انواع لوبیا:

لوبیا سفید (لوبیا بزرگ شمالی، لوبیا کالی، لوبیا سیرا، لوبیا ژاپنی) و لوبیاهای رنگی ( لوبیا قرمز، لوبیا سیاه، لوبیا LSKB، لوبیا پینتو، لوبیا چشم بلبلی، لوبیا فابا، لوبیا پهن)

انواع عدس: عدس قرمز (کامل و تکه تکه شده)، عدس سبز (کامل و خرد شده)

حبوبات دارای مقدار زیادی پروتئین، کربوهیدرات، ویتامین آ و مواد معدنی مانند: آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیم هستند. همچنین سرشار از موادی به نام فیتونوترینت‌ها هستند که با بیماری‌های مختلف مقابله می‌کنند. حبوبات منبع خوب فولات یا همان ویتامین B9 محسوب می‌شوند که در مادران باردار باعث رشد خوب جنین می‌شود. شاخص گلیسمی این مواد غذایی پایین بوده و برای افراد دیابتی مفید است.

از این گذشته حبوبات دوستدار سلامت قلب انسان هستند. زیرا میزان کلسترول مضر (LDL) و همچنین میزان تری‌گلیسیرید را کاهش می‌دهند. محققان معتقدند افرادی که می‌خواهند جذب چربی‌های اشباع شده را کاهش دهند می‌توانند حبوباتی مثل لوبیا، عدس را جایگزین گوشت قرمز کنند.

حبوبات انواع مختلفی دارند. در هر کشور یا منطقه بسته به فرهنگ غذایی و آب و هوای آن کشور تعداد خاصی از آنها طرفدار بیشتری دارند. از حبوبات در طبخ خوراک‌ها و خورش‌های متنوع در ملل مختلف استفاده می‌شود. در هند و ایران برنج با عدس مصرف می‌شود. در برخی از کشورهای آسیایی پوره‌ی نخود را با دانه‌های کنجد می‌خورند و یا سوپ ذرت با لوبیا درست می‌کنند. در آشپزی ایرانی نیز در آش چندین نوع حبوبات مثل لوبیا، نخود و عدس استفاده می‌شود. در واقع در هر فرهنگی تلاش می‌شود به نوعی از خواص حبوبات به بهترین نحو استفاده شود. حبوبات به صورت خشک خرید و فروش می‌شوند اما برخی حبوبات به صورت کنسرو شده نیز عرضه می‌گردند. ما در فاواگرو تجربه و شناخت کافی درباره حبوبات و منابع معتبر تولید حبوبات در سراسر دنیا داریم و پاسخگوی نیاز مشتریان خود هستیم.

(+90) 530 184 8930
(+90) 212 470 6202
(+90) 212 470 6363
 
Ayazağa Mah.
Azerbeycan Caddesi.
No:99/2 ,Seba Flats S2
Blok Daire Ofis 64.
Vadi Istanbul ,Maslak  
Istanbul – Turkey
 
info@favagro.com