انواع گندم: گندم دروم، گندم آسیاب، گندم سیاه و …

انواع آرد: آرد سمولینا، آرد مخصوص نان‌های حجیم، آرد مخصوص کیک و شیرینی و …

انواع برنج:

دانه کوتاه و متوسط: (ژاپنیکا، کامولینا، راپان، بالدو، لوتو، کالروز، مشتری، عثمانکیک) دانه بلند (سفید و آب پز): (IRRI 6، IRRI 9، IR36، IR64، یاس، فورتونا، ال پاسو، باسماتی) برنج شالیزاری: راپان، عثمانجیک، مشتری، کالروز

انواع جو و چاودار

انواع ذرت و نشاسته ذرت

غلات، دانه‌های کوچک، سخت و خشک خوراکی هستند که روی گیاهان علف ‌مانند، رشد می‌کنند. غلات غذای اصلی بسیاری از کشورها است و تا حد زیادی، بیشتر از هر گروه مواد غذایی دیگر، انرژی غذایی سراسر جهان را فراهم می‌کند. غلات نقش عمده‌ای در تاریخ بشر ایفا کرده‌ است و پیشرفت در زمینه‌ی کشاورزی غلات، چنان عمده است که باعث توسعه تمدن بشر شده است. انسان‌ها عمده مصرف‌کنندگان غلات هستند. اما غلات برای تغذیه و فربه کردن دام نیز استفاده می‌شود. همچنین غلات می‌تواند به محصولات غذایی مختلفِ فرآوری‌شده نیز تبدیل شود. رایج‌ترین غلات تولیدی و مصرفی را ذرت، برنج و گندم تشکیل می‌دهد. گندم و ذرت تقریبن در سراسر دنیا به به یک اندازه مصرف می‌شوند.

گندم: گندم پس از تبدیل شدن به آرد، ماده اصلی تشکیل دهنده نان، بیسکوییت و شیرینی‌جات محصوب می‌شود.

ذرت: ذرت نیز علاوه بر استفاده در غذاهای مختلف، در تولید انواع اسنک و تنقلات کاربرد دارد. همچنین یکی از مواد اولیه مهم برای تولید خوراک دام است.

برنج: برنج در قاره آسیا بیشتر از هر جای دیگر استفاده می‌شود. بویژه در هند، پاکستان، افغانستان، ایران و در کشورهای شرق آسیا غذای اصلی مردم محسوب می‌شود.

غلات دارای فیبربالا هستند. به سیستم گوارش کمک می‌کنند. موجب کاهش کولسترول می‌شوند. به کاهش فشار خون و کنترل وزن کمک می‌کنند. موجب توزیع متعادل چربی‌ها در بدن می‌شوند. قند خون را تنظیم می‌کنند. سرشار از کلسیم هستند. مواد معدنی ضروری برای بدن را تامین می‌کنند.

غلات دیگری که به مقدار کمتری مصرف می‌گردد شامل جو، جو دوسر، ذرت خوشه‌ای، ارزن، چدار و چند نوع دیگر است.

(+90) 530 184 8930
(+90) 212 470 6202
(+90) 212 470 6363
 
Ayazağa Mah.
Azerbeycan Caddesi.
No:99/2 ,Seba Flats S2
Blok Daire Ofis 64.
Vadi Istanbul ,Maslak  
Istanbul – Turkey
 
info@favagro.com